O blogu

Cześć! Nazywam się Michał Czakon. Tworzę tego bloga z myślą o przekazywaniu wiedzy o mądrym działaniu. Działanie mądre to według mnie takie, które prowadzi do zamierzonego celu, czyli jest skutecznie, a jednocześnie daje satysfakcję osobie, która je wykonuje.

Z wykształcenia jestem psychologiem (mam nawet doktorat w tej dziedzinie) i na co dzień pracuję w organizacji pozarządowej zajmującej się edukacją i wychowaniem: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, gdzie zajmuje się m.in. merytoryką naszego ośrodka edukacyjnego Centrum Dobrego Wychowania oraz prowadzę zajęcia techniczne dla dzieci i młodzieży.

Chcę się tym z Wami dzielić, ponieważ moim zdaniem brakuje w naszej edukacji szkolnej treści dotyczących skutecznego działania. Jeśli miałeś/aś taki dar jak ja i spotkałeś/aś w swoim życiu osoby, które Cię tego nauczyły (jak na przykład mnie moi rodzice, za co jestem im bardzo wdzięczny) to jesteś skuteczny/a, ale jeśli nie miałeś takiego szczęścia, to prawdopodobnie, tak jak duża część naszego społeczeństwa, możesz mieć problemy z doprowadzaniem spraw do końca albo nawet ich rozpoczynaniem (a zwłaszcza tych spraw z gatunku Wielkich).

Kwestia skuteczności (co określa się również mianem „bycia ogarniętym”), to nie tylko nasza osobista sprawa, ale to także sprawa ludzi, którzy żyją wokół nas, a nawet kwestia społeczna, dlatego właśnie na tym blogu chcę się z Wami dzielić tym co mnie interesuje, czyli właśnie tematem skuteczności.

Życzę miłej lektury.

Rozpocznij od polubienia strony (żeby być na bieżąco z nowymi wpisami) i pobrania darmowego e-booka: Jak Doprowadzać Sprawy Do Końca.

 

Misja bloga – Dlaczego go prowadzę?

Tworzę tego bloga, ponieważ sprawia mi satysfakcję uczenie innych mądrego, skutecznego działania w życiu zawodowym i osobistym oraz pomaganie innym w osiąganiu ich celów.

 

Cele bloga

1. Przekazywanie wiedzy o mądrym działaniu to znaczy opartym o 4 filary: myślenie, współpraca, aktywność i wytrwałość.

2. Inspirowanie do odkrywania swoich talentów i dzielenia się nimi z innymi, a zwłaszcza w kontekście rozwoju społecznego i gospodarczego Polski, konkurencyjności i innowacyjności naszych produktów oraz odnajdywania „swojego miejsca w życiu” (czy jak kto woli opisywania „pomysłu na siebie”).

3. Przekazywanie mądrych i skutecznych sposobów zarabiania pieniędzy skoncentrowanego wokół dawania innym prawdziwej wartości i realizacji swoich kompetencji.

4. Pokazywanie dobrych sposobów skutecznego uczenia się pozwalających robić to z szczerym zaciekawieniem.

5. Inspirowanie rodziców i osób zajmujących się edukacją do realizacji powyższych celów w odniesieniu do innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży.

6. Budowanie społeczności skutecznych osób wspierających dobre cele.

 

Treści na blogu

 

Zapraszam Cię do polubienia bloga, żeby być na bieżąco z nowymi treściami: